Umut Veren Filmler – İyi Hissettiren İlham Veren Filmler

Bu listemizde sizlere mutsuzken, keyfiniz yokken izleyebileceğiniz umut veren filmler, iyi hissettiren filmler, ilham veren filmler, canlandıran filmler, umut aşılayan filmler sunuyoruz..

Keyifli Seyirler..

THE BUCKET LIST (2007)

IMDB Puanı: 7.4 Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Rob Reiner

Oyuncular: Jack Nicholson, Morgan Freeman, Sean Hayes

İki farklı yaşamdan gelen ve hastane odasında kanserle mücadele eden iki insan. Ortak noktaları ise hayatta daha yapmadıkları ve yapmayı istedikleri çok şey var. Hayatlarında isteyip de yapamadıkları şeyler için bir liste hazırlayarak yola koyulurlar. İnce espirilerle tebessüm ettiren, yer yer hüzünlendirip gözleri dolduran, sıcak, hoş ve akıcı bir film.

 The Bucket List - 2007
umut veren filmler, umut aşılayan filmler, iyi hissettiren filmler
The Bucket List – 2007

ABOUT TIME (2013)

IMDB Puanı: 7.8 Tür: Komedi, Dram, Fantezi

Yönetmen: Richard Curtis    

Oyuncular: Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy

Tim 21 yaşına basmıştır ve ailesinin tüm erkeklerinin sahip olduğu gizli bir yetenek olan “zamanda yolculuk” özelliğini artık kullanabilecektir. Geçmişine gidip kendisine utanç veren olayları değiştirmeye başlayan Tim, yeni yeteneğini her adımını hatasız atmak için kullanmaya başlar ancak hataların da hayatın bir parçası olduğunu fark edecektir. Sevginin sadece sevgiliye değil babaya, kardeşe, çocuğa da olduğunu anlatan, iç ısıtan, zamanda yolculuk temalı romantik-komedi ayarında aşırıya kaçmayan bir yapım.

About Time - 2013
About Time – 2013

THE PURSUIT OF HAPPYNESS (2006)

IMDB Puanı: 8.0 Tür: Dram, Biyografi

Yönetmen: Gabriele Muccino          

Oyuncular: Will Smith, Thandie Newton, Jaden Smith

Milyoner yatırımcı Chris Gardner’ın gerçek hayat hikâyesinden uyarlanan film. Eşi tarafından sıkıntılara katlanamayıp terkedilen Chris oğluyla kalır ancak ev sahibi de onları evden atar. Sokaklarda, düşkünler evinde hayat sürmeye başlarlar. Oğlunun sevgisi ve var olma savaşıyla ayakta kalan Chris’e, vakit geldiğinde istediği kapılar açılacaktır. Benzer Hollywood filmleri gibi klişelere batmayan, günlük hayattan kesit sunan, hayatla ve gelecekle ilgili düşünmeye itip farkındalık sağlayan bir yapım.  

The Pursuit of Happyness - 2006
The Pursuit of Happyness – 2006

THE SOUND OF MUSIC (1965)

IMDB Puanı: 8.0 Tür: Biyografi, Dram, Aile

Yönetmen: Robert Wise       

Oyuncular: Julie Andrews, Christopher Plummer, Eleanor Parker

5 dalda Oscar Ödülü sahibi bu yapımda, hayat dolu coşkulu bir genç kadın Maria, manastır hayatına uygun değildir. Dağlara çıkıp şarkı söylemekte ve pek çok dersi kaçırmaktadır. Bu duruma çare arayan başrahibe ise sorumluluk bilinci kazanması için onu 7 çocuklu Kaptan Trapp’ın yanına gönderir. Çocukların haylazlığı yüzünden tüm bakıcılar bir süre sonra kaçmıştır ancak Maria iyimserliği ve sevecenliğiyle evdekilerin sevgisini kazanacaktır. Maria von Trapp’in hayatından uyarlanan müzikalin bu sinema versiyonu da 2. Dünya Savaşı’nın sert şartlarında bir tür mutluluk ortamı yaratıyor.

The Sound of Music - 1965 
umut aşılayan filmler
The Sound of Music – 1965

ERIN BROCKOVICH (2000)

IMDB Puanı: 7.3 Tür: Biyografi, Dram

Yönetmen: Steven Soderbergh       

Oyuncular: Julia Roberts, Albert Finney, David Brisbin

Julia Roberts’a en iyi kadın oyuncu Oscar Ödülü’nü kazandıran gerçek hayattan uyarlanmış bu yapımda, Erin Brockovich kendisini dünya üzerinde haksızlığa uğrayan insanlara yardım etmeye adamış bir halk kahramanıdır. Hukuk eğitimi almamış bir kadının harcadığı çaba ile şehrin su kaynağını kirleten şirkete karşı kazandığı büyük başarıyı konu edinen, sıradan ama mücadeleci bir kadının eğlenceli ve düşündürücü öyküsü.

Erin Brockovich - 2000
Umut Veren Filmler
Erin Brockovich – 2000

LITTLE MISS SUNSHINE (2006)

IMDB Puanı: 7.8 Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Jonathan Dayton, Valerie Faris

Oyuncular: Steve Carell, Toni Collette, Greg Kinnear 

Ailenin her ferdinin ayrı ayrı hikâyeleriyle renk kattığı, eğlenceli bir yapım, keyifli ve içten. Bir ailenin kendine olan güvenini kazanması hakkında. Genç kızlarını bir güzellik yarışmasına sokmaya karar veren aile araçlarına atlar ve ülke boyunca bir seyahate çıkarlar. En iyi orijinal senaryo ve en iyi yardımcı erkek oyuncu oscarına sahip bir film.

Little Miss Sunshine - 2006
Little Miss Sunshine – 2006

STEPMOM (1998)

IMDB Puanı: 6.8 Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Chris Columbus 

Oyuncular: Julia Roberts, Susan Sarandon, Ed Harris

Jackie ve Luke’un iki çocuğu olan Anna ve Ben, ebeveynlerinin boşandığı ve babasının şimdi başarılı fotoğrafçı Isabel ile olduğu gerçeğiyle başa çıkmak zorundadır. Isabel çocuklara, babaları ile birlikte olduklarında kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlayacak şekilde davranmak için elinden geleni yapar, ancak işini de sever ve vazgeçmeyi planlamaz. Ancak anne Jackie, Isabel’in çabalarını yetersiz görür ve işin onun için önemli olabileceğini anlayamaz. Aralarındaki çatışma, Jackie için ölümcül olabilecek ani kanser teşhisi ile derinleşiyor.

Stepmom - 1998
Stepmom – 1998

BIG FISH (2003)

IMDB Puanı: 8.0 Tür: Macera, Dram, Fantezi

Yönetmen: Tim Burton        

Oyuncular: Ewan McGregor, Albert Finney, Billy Crudup

William, babasının kanser sebebiyle ölüm döşeğinde olmasından dolayı aile evine geri döner ve gezgin bir satıcı olan babasının efsanevi kişiliğine dair gençliğinde yaşadığı hikâyeleri toplamaya başlar. Bir yapbozun parçaları gibi olaylar yerine oturur ve adamın yaşamıyla ilgili zaferler ve zaaflar ortaya çıkar. Roman uyarlaması olan, masalsı anlatımıyla, merak uyandırıcı, sıcak, duygu yüklü bir yapım.

Big Fish - 2003
Big Fish – 2003

THE KING’S SPEECH (2010)

IMDB Puanı: 8.0 Tür: Biyografi, Dram, Tarih

Yönetmen: Tom Hooper      

Oyuncular: Colin Firth, Geoffrey Rush, Helena Bonham Carter

4 Oscar ödüllü bu yapımda, İngiliz Kraliyet Ailesi mensubu VI. George’un kekemeliğe karşı olan mücadelesi konu ediliyor. Babalarının ölümünün ardından abisi yapacağı evlilik nedeniyle tahtı kardeşi George’a devrediyor fakat tahta geçecek yeni kralın hitabet ve kekemelik sorunları vardır.

The King's Speech - 2010
The King’s Speech – 2010

DANGAL (2016)

IMDB Puanı: 8.4 Tür: Aksiyon, Biyografi, Dram

Yönetmen: Nitesh Tiwari     

Oyuncular: Aamir Khan, Sakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh

Güreş sporu tutkunu olan Mahavir, iki kızına güreş öğretmeye ve onları çeşitli müsabakalara sokmaya başlar. Kızlardan birisi Geeta Phogat 2010 yılında Commonwealth Oyunları’nda altın madalya kazanan ilk kadın güreşçi olur.

Dangal - 2016
Dangal – 2016

IT’S A WONDERFUL LIFE (1946)

IMDB Puanı: 8.6 Tür: Dram, Aile, Fantezi

Yönetmen: Frank Capra       

Oyuncular: James Stewart, Donna Reed, Lionel Barrymore

İş adamı George intiharın eşiğindeyken bir koruyucu melek belirir ve onu bu düşüncesinden vazgeçirmek için eski hayatına döndürür ve yardım ettiği insanların eğer o olmasaydı nasıl bir hayat süreceklerini görmesini sağlar. En önemli klasiklerin başında gelen, zamansız, iyi hissettiren, bir mutluluk filmi.

It's A Wonderful Life - 1946
It’s A Wonderful Life – 1946

GOOD WILL HUNTING (1997)

IMDB Puanı: 8.3 Tür: Dram, Romantik

Yönetmen: Gus Van Sant     

Oyuncular: Robin Williams, Matt Damon, Ben Affleck

Yetimhanede büyümüş Will Hunting, MIT’de hademe olarak çalışan ancak üstün zekâya sahip bir gençtir. Temizlik sırasında tahtada yazılı çözülmesi oldukça zor bir soruyu çözüp ortadan kaybolur ancak problemi yazan profesör tarafından keşfedilir. Robin Williams’ın en iyi yardımcı erkek oyuncu Oscar’ını kazandığı, diyalogları ve senaryosu ile ön plana çıkan etkileyici bir yapım.

Good Will Hunting - 1997
Good Will Hunting – 1997

SLUMDOG MILLIONAIRE (2008)

IMDB Puanı: 8.0 Tür: Dram, Romantik

Yönetmen: Danny Boyle      

Oyuncular: Dev Patel, Freida Pinto, Saurabh Shukla

Mumbai’li bir genç “Kim Milyoner Olmak İster?” isimli yarışma programının Hint versiyonunda hile yapmakla suçlandıktan sonra hayatından kesitleri paylaşmaya başlıyor. 8 Oscar ödüllü bu film ilginç konusuyla, içerdiği yoğun duygusallıkla dikkat çekiyor. Güzel müzikleri eşliğinde hayatın gerçeklerini önünüze koyacak bir yapım.

Slumdog Millionaire - 2008
Umut veren filmler, ilham veren canlandırıxı filmler, umut aşılayan filmler
Slumdog Millionaire – 2008

Umut Veren Filmler listemizi beğendiyseniz,

Yol Filmleri

Yaşanmış Hikayeli Filmler

Dünya Sineması Seçmeleri 1

Tek Mekanda Geçen Filmler 1

listelerimiz de ilginizi çekebilir.       

Yorum Yazın