Tek Mekan Filmleri – Bir Mekanda Geçen Filmler 2

Tek mekan filmleri, bir mekanda geçen filmler, tek mekanda çekilmiş filmler, konusu tek mekanda geçen filmler, film listeleri, film öneri, film tavsiyeleri

Tek Mekan Filmleri 2

GRAVITY (2013)

IMDB Puanı: 7.7 Tür: Dram, Bilim-Kurgu, Gerilim

Yönetmen: Alfonso Cuaron

Oyuncular: Sandra Bullock, George Clooney, Ed Haris

2 mekan ve sonsuz boşluk. Dr. Ryan Stone zeki bir tıp mühendisidir ve emekliliğinden önceki son görevinde olan yetenekli, deneyimli astronot Matt Kowalsky yönetimindeki mekikte uzay yolculuklarına çıkarlar. Her şey yolunda giderken ve rutin bir uzay yürüyüşü esnasında mekikleri çarpan cisim sonucu paramparça olur, yeryüzüyle iletişimleri kesilmiş ayrıca oksijenleri tükenmek üzeredir.

Gravity - 2013 
Tek Mekan Filmleri. Bir Mekanda Çekilmiş Filmler. Konusu Tek Mekanda Geçen Filmler. Film Listeleri. Film Tavsiyesi. Film Önerileri. tek oyunculu filmler, bir mekan tek mekan filmleri
Gravity – 2013

PERFETTI SCONOSCIUTI (2016)

IMDB Puanı: 7.8 Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Paolo Genovese

Oyuncular: Giuseppe Battison, Anna Foglietta, Marco Giallini

Evli çiftler ve sevgilisini evde bırakmış bir adamdan oluşan 7 yakın arkadaş bir akşam yemeği için bir araya gelirler. Çeşitli yemeklerle donatılan sofrada keyifli sohbet sürerken alınan bir kararla işler değişir. Telefonlar masaya konur ve gelen aramalar, mesajlar, mailler herkesle açıkça paylaşılmaya başlanır. Ortaya dökülen pek çok mevzudan sonra aslında o masadaki herkesin birbirine yabancı olduğu ortaya çıkar. 

Perfetti Sconosciuti - 2016
Perfetti Sconosciuti – 2016

REAR WINDOW (1954)

IMDB Puanı: 8.4 Tür: Gizem, Gerilim

Yönetmen: Alfred Hitchcock

Oyuncular: James Stewart, Grace Kelly, Wendell Corey

Geçirdiği kaza sonucu bacağı kırılan fotoğrafçı Jeffries yaşadığı apartman dairesinde arka penceresinden komşularını izleyerek vakit geçirmektedir. Bir komşusunun karısını öldürdüğünden şüphelenir ve sevgilisi ile hemşiresinin yardımıyla olayın üstüne gider. İnsanı içine çeken, merak duygusunu canlı tutan, gerilim türünün klasiği olarak kabul edilenlerden bir Alfred Hitchcock yapımı.

Rear Window - 1954
Rear Window – 1954

MISS JULIE (2014)

IMDB Puanı:  5.4 Tür: Dram, Romantik

Yönetmen: Liv Ullmann

Oyuncular: Jessica Chastain, Samantha Morton, Colin Farrell

1800’lü yılların sonlarında, İsveçli asil bir aileye mensup Julie, hizmetçilerin verdiği partiye konuk olur ve babasının kâhyası John ile yakınlaşırlar. Üst ve alt tabakadan iki insanın bir öğleden sonra başlayıp ertesi günün sabahına kadar birbirlerine olan üstünlük mücadelesine, ego savaşına, psikolojik baskılarına tanıklık ediliyor. 

Miss Julie - 2014
Miss Julie – 2014

CARNAGE (2011)

IMDB Puanı: 7.2 Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Roman Polanski

Oyuncular: Jodie Foster, Kate Winslet, Christoph Waltz

Okulda kavga eden 11 yaşında iki çocuğun ebeveynlerinin bu konuyu konuşmak üzere bir evde toplanmasıyla gayet medeni olarak başlayıp çocukça çekişmelere ve kaosa dönen hikâyesi. Tiyatro oyunundan uyarlanan bu yapımda, çocukların kavgası yetişkinler arasında kadın-erkek çekişmesine ve modern toplum eleştirisine dönüşüyor. 

Carnage - 2011
Carnage – 2011

LIFE BOAT (1944)

IMDB Puanı: 7.6 Tür: Dram, Savaş

Yönetmen: Alfred Hitchcock

Oyuncular: Tallulah Bankhead, John Hodiak, Walter Slezak

Senaryosu John Steinbeck tarafından yazılan bu yapımda, 2. Dünya Savaşı esnasında batırılan bir ticari gemiden kurtulan birkaç kişi kendilerini batıran Nazi denizaltısının kumandanıyla aynı filikada bulurlar.

Life Boat - 1944
Life Boat – 1944

BURIED (2010)

IMDB Puanı: 7.0 Tür: Dram, Gizem, Gerilim

Yönetmen: Rodrigo Cortes

Oyuncular: Ryan Reynolds, Jose Luis Garcia Perez, Robert Paterson

Türkçeye “Toprak Altında” adıyla çevrilen bu filmde, Amerikalı bir kamyon şoförü olan Paul bir grup Iraklının eline düşer ve gözlerini açtığında canlı canlı tabutla gömülmüştür, elinde ise bir çakmak ve cep telefonu vardır. Tek mekân, tek oyuncu, heyecanın bitmediği, klostrofobinin tetiklendiği bir yapım.

Buried - 2010
Buried – 2010

CLOSET LAND (1991)

IMDB Puanı: 7.0 Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Radha Bharadwaj

Oyuncular: Madeleine Stowe, Alan Rickman

Konusu, kimliği bilinmeyen modern bir polis devletinde geçen bu yapımda, çocuk hikâyeleri yazan bir kadın yazar, hikâyelerine hükümet karşıtı mesajlar kattığı şüphesiyle sadist bir gizli polis tarafından sorguya çekilir. Filmin tamamı tek bir mekanda iki oyuncuyla geçmekte.

Closet Land - 2011
Closet Land – 2011

DOGVILLE (2003)

IMDB Puanı: 8.0 Tür: Suç, Dram

Yönetmen: Lars von Trier

Oyuncular: Nicole Kidman, Paul Bettany, Lauren Bacall

1930’lara Amerika’sında, Grace isimli güzel bir kadın peşindekilerden kaçıp barınmak amacıyla bir köye sığınır. Köylüler bu kadına üzülür ve bağrına basar ancak zamanla Grace’in varlığı onlar için bir tehdit durumu olacaktır ve günden güne bu köyün karanlık yüzünü keşfedecektir. Film, sahnesine kasaba yerleşimi çizilmiş bir tiyatro sahnesinde geçmekte, insan analizleri ve toplum ahlakını sorgulamasıyla ön plana çıkmaktadır.

Dogville - 2003 
Tek Mekan Filmleri. Bir Mekanda Çekilmiş Filmler. Konusu Tek Mekanda Geçen Filmler. Film Listeleri. Film Tavsiyesi. Film Önerileri. tek oyunculu filmler, bir mekan filmleri
Dogville – 2003

diğer film listelerimiz de ilginizi çekebilir!!

Yol Filmleri

Umut Veren Filmler

Gerilim Filmleri 4

Beyin Yakan Filmler

Gerçek Hikâyeli Filmler

Dünya Sinemasından Seçmeler 5

Yorum Yazın