Gerilim Filmleri – Gerilim Filmi Önerileri – 4

Gerilim filmleri, gerilim filmi önerileri, film tavsiyeleri, gerilim filmleri öneri, korku gizem gerilim film listeleri, film listesi, film öneri ve tavsiyeleri

SPOORLOOS (1988)

IMDB Puanı:  7.7 Tür: Gizem, Gerilim

Yönetmen: George Sluizer

Oyuncular: Bernard-Pierre Donnadieu, Gene Bervoets, Johanna ter Steege

Rex ve Saskia isimli bir çift Fransa’da yapacak oldukları bir tatil için yola çıkar. Mola verdikleri bir benzin istasyonunda markete giden Saskia ortadan kaybolur. Aradan geçen 3 yılın ardından Rex, Saskia’ya neler olduğunu aramaya devam etmektedir. Saskia’ya neler olduğunu açıklayacağını söyleyen Raymond’dan mektuplar almaya başlar. Sade ancak etkileyici bir Fransa-Hollanda ortak yapımı.

Spoorloos - 1988 
Gerilim filmleri, gerilim filmi önerileri, film tavsiyeleri, gerilim filmleri öneri, korku gizem gerilim film listeleri, film listesi, film öneri ve tavsiyeleri
Spoorloos – 1988

CONTRATIEMPO (2016)

IMDB Puanı:  8.1 Tür: Suç, Dram, Gizem

Yönetmen: Oriol Paulo

Oyuncular: Mario Casas, Ana Wagener, Jose Coronado

İspanyol yapımı, zekice kurgulanmış bir senaryoya sahip, sürpriz sonuyla etkileyici bir gerilim filmi. Kariyerinde hızla yükselen bir iş adamı olan Adrian, fotoğrafçı sevgilisi Laura’yı öldürmekle suçlanır. Savunmasını hazırlamak için deneyimli bir avukat olan Virginia ile çalışırlar. Adrian’ın hikâyesinde tutarsızlıklar sezen avukat, onu karanlık noktaları aydınlatması için zorlar.

Contratiempo - 2016
Contratiempo – 2016

CLIMAX (2018)

IMDB Puanı: 7.1 Tür: Dram, Korku, Müzik

Yönetmen: Gaspar Noe

Oyuncular: Sofia Boutella, Romain Guillermic, Souheila Yacoub

90’ların ortasında prova amacıyla 3 günlüğüne ormandaki yatılı bir okulda bir araya gelen 20 Fransız dansçı. Birbirlerini yeni tanıyan bu ekip provalar dışında da eğlenceli vakit geçirir. Ayrılmadan önceki son partide içkilerin sayısı arttıkça bazıları tuhaf davranışlar göstermeye başlar. Müzik, dans ve cinsellik dolu bu ortamda kontrollerini kaybeden gençler kimisinin cennette kimisinin cehennemde gibi hissettiği bir girdabın içindedirler.

Climax - 2018
Climax – 2018

ORPHAN (2009)

IMDB Puanı:  6.9 Tür: Korku, Gizem, Gerilim

Yönetmen: Jaume Collet-Serra

Oyuncular: Vera Farmiga, Peter Sarsgaard, Isabelle Fuhrman

Kate ve John, anne karnındayken bebeklerini kaybetmiş bir çifttir. Yaşadıkları bu olay sonrası Kate’in de bozulan ruh hali, yaşamlarını olağan hale sokmak istemeleri, gibi sebeplerle yetimhaneden Esther adında pek de “masum” olmayan 9 yaşında bir kız çocuğu evlat edinirler. Bir süre sonra iyice kontrolden çıkıp dehşet saçmaya başlayan Esther’in gerçek yüzünü belki de herkes için çok geç oluncaya dek Kate John’a göstermeye çalışır.

Orphan - 2009 
Gerilim filmleri, gerilim filmi önerileri, film tavsiyeleri, gerilim filmleri öneri, korku gizem gerilim film listeleri, film listesi, film öneri ve tavsiyeleri
Orphan – 2009

THE BLAIR WITCH PROJECT (1999)

IMDB Puanı:  6.5 Tür: Korku, Gizem

Yönetmen: Daniel Myrick, Eduardo Sanchez

Oyuncular: Heather Donahue, Michael C. Williams, Joshua Leonard

1998 senesinde internette ortaya çıkan yeni bir site www.blairwitch.com , 1994 yılında Maryland ormanlarında cadı arayıp Blair Cadısı efsanesi için belgesel çekerken kaybolan 3 sinema öğrencisinin katledildiğini duyurur. Ormanda çektikleri film bantlarının bulunması ve oyuncuların filmin galasına da katılmaması, dünyanın farklı şehirlerinde kayıp ilanı şeklinde film afişleri basılması gibi olaylarla beraber büyüyen etki internetin belki de ilk defa bu kadar güçlü kullanıldığı bir olay olmuştur ve filmin adını duyurmuştur. Bu etkiyle yaklaşık 60 bin Dolar olan bütçesine rağmen dünya çapında 250 milyon Dolar hasılat elde etmiştir.

The Blair Witch Project - 1999
The Blair Witch Project – 1999

MIENTRAS DUERMES (2011)

IMDB Puanı:  7.2 Tür: Dram, Korku, Gerilim

Yönetmen: Jaume Balaguero

Oyuncular: Luis Tosar, Marta Etura, Alberto San Juan

Apartman görevlisi Cesar, mutlu olma yeteneğinden mahrum doğduğuna inanan perişan bir adamdır. İşi gereği daire sakinlerinin özel hayatına yakındır. Neşeli bir kadın olan Clara ise özellikle dikkatini çekmektedir çünkü Cesar diğer insanlara acı çektirerek tatmin olan bir psikopattır. İspanyol sinemasından, rahatsız eden bir psikolojik gerilim filmi.

Mientras Duermes - 2011
Mientras Duermes – 2011

EL ORFANATO (2007)

IMDB Puanı:  7.4 Tür: Dram, Fantastik, Korku

Yönetmen: J.A. Bayona

Oyuncular: Belen Rueda, Fernando Cayo, Roger Princep

30 yıl sonra Laura, kocası ve 7 yaşındaki oğluyla, deniz kenarında, çocukluğunu geçirdiği yetimhaneye geri döner. Amacı burayı restore ettikten sonra engelli ve hasta çocuklar için bir yaşam alanı haline getirmektir. Çok geçmeden oğlu yeni ve görünmez bir arkadaşla konuşmaya başlar. Seyirciye gizem, gerilim ve dram harmanı sunan kaliteli bir yapım.

El Orfanato - 2007
El Orfanato – 2007

AN INSPECTOR CALLS (1954)

IMDB Puanı:  7.5 Tür: Suç, Dram, Gizem

Yönetmen: Guy Hamilton

Oyuncular: Alastair Sim, Arthur Young, Olga Lindo

John Priestley tarafından oyun olarak yazılıp, sonrasında tiyatroda sahnelenen ve 1954 yılında sinema filmi çekilen bir yapım. 1912 yılında geçen olayda varlıklı bir İngiliz ailenin yemeği bir müfettiş tarafında bölünür. Genç bir kız ölü bulunmuştur ve görünüşe göre bu aile üyelerinin her birinin bu ölümde ufak payları vardır.

An Inspector Calls - 1954 
Gerilim filmleri, gerilim filmi önerileri, film tavsiyeleri, gerilim filmleri öneri, korku gizem gerilim film listeleri, film listesi, film öneri ve tavsiyeleri
An Inspector Calls – 1954

diğer film listelerimiz de hoşunuza gidebilir!!

Gerilim Filmleri 3

Umut Veren Filmler

Tek Mekan Filmleri – 1

Beyin Yakan Filmler

Yaşanmış Hikayeli Filmler

Dünya Sineması Seçmeleri – 4

Yorum Yazın