Beyin Yakan Filmler – Kafa Açan İlginç Konulu Filmler

Film önerileri, film önerisi, tavsiye filmler, film listesi, film listeleri, ilginç konulu filmler, enteresan konulu filmler, beyin yakan filmler, zeka filmleri

İlginç konuları, enteresan sonları ile izlerken ve izledikten sonra derin düşüncelere sevk eden, yer yer anlamsızlaşan, takip mekanizmanızı kıran, kafanızı karıştıran, beyin yakan filmler siz sinemaseverler için bu yazımızda bir araya getirildi.

Keyifli Seyirler!

MULHOLLAND DRIVE (2001)

IMDB Puanı: 7.9 Tür: Dram, Gizem, Gerilim

Yönetmen: David Lynch       

Oyuncular: Naomi Watts, Laura Harring, Justin Theroux

Tesadüfen karşılaşan insanların hayat hikâyelerinin birbirine karıştığı, başından sonuna neyin rüya neyin gerçek olduğu tam anlaşılamayan bir Lynch filmi. Betty’nin Hollywood’da ünlü bir aktrist olmak için çıktığı yolculukta tanıştığı başarılı bir kadın, aralarında başlayan bir ilişki ve Mulholland Kavşağı’nda gerçekleşen bir trafik kazası, parça parça sahnelerle aklınızı karıştıracak bir yapım.

Mulholland Drive - 2001
beyin yakan filmler 
Film önerileri, film önerisi, tavsiye filmler, film listesi, film listeleri, ilginç konulu filmler, enteresan konulu filmler, beyin yakan filmler, zeka filmleri
Mulholland Drive – 2001

THE USUAL SUSPECTS (1995)

IMDB Puanı: 8.5 Tür: Suç, Gizem, Gerilim

Yönetmen: Bryan Singer

Oyuncular: Kevin Spacey, Gabriel Byrne, Chazz Palminteri

Patlayan bir teknede polisin bulduğu cesetler ve uyuşturucu parasının yanı sıra olaydan kurtulan vücudu yanıklar içinde bir terörist ve bir tetikçi. Sorgu sırasında tetikçi Kint olayları geçmişten başlayarak anlatıp suçluların nasıl bir araya geldiğini ve gelişen olaylardan polise bahseder. Zekice ve sürükleyici bir kurguya sahip bu film 90’lı yılların akılda kalan yapımlarından.

The Usual Suspects - 1995
The Usual Suspects – 1995

PREDESTINATION (2014)

IMDB Puanı: 7.5 Tür: Aksiyon, Dram, Gizem

Yönetmen: The Spierig Brothers

Oyuncular: Ethan Hawke, Sarah Snook, Noah Taylor

Zamanda yolculuk konusunu, gizli serviste çalışan bir ajanın geçmişe gidip 1975 yılında New York’ta yaşanan bir patlamayı engellemesi amacıyla harmanlayan bir yapıt. Belirsizlik ilkesi, paradokslar, paralel evrenler gibi konular ilginizi çekiyorsa bu filmi kaçırmamalısınız.

Predestination - 2014
beyin yakan filmler 
Film önerileri, film önerisi, tavsiye filmler, film listesi, film listeleri, ilginç konulu filmler, enteresan konulu filmler, beyin yakan filmler, zeka filmleri
Predestination – 2014

THE APARTMENT (1996)

IMDB Puanı: 7.5 Tür: Dram, Gizem, Romantik

Yönetmen: Gilles Mimouni  

Oyuncular: Romane Bohringer, Vincent Cassel, Jean-Philippe Ecoffey

1998 yılında İngilizce olmayan filmler dalında BAFTA ödülü kazanmış Fransız yapımı film. Karmaşık konu işlenişi, tesadüfler, yanlış anlaşılmalar, oyunlar ve ilginç olay örgüsüyle filmin sonuna kadar gizemini koruyan bir akışa sahip romantik yapım.

The Apartment - 1996
The Apartment – 1996

ZODIAC (2007)

IMDB Puanı: 7.7 Tür: Suç, Dram, Gizem

Yönetmen: David Fincher

Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Robert Downey Jr., Mark Ruffalo

David Fincher’ın adından söz ettiren yapımlarından birisi daha. Bir seri katil hikâyesi olmasının yanı sıra 70’lerin politik gerilim ruhunu da seyirciye aktaran bir yapım. Gönderdiği mektuplar ve şifreli mesajlar ile polisle alay eden, polisin aslında hep adımlarının gerisinde kaldığı katil yıllar sonra ortaya çıktığında şehir için bir kâbus haline gelecektir.

Zodiac - 2007
Zodiac – 2007

MR.NOBODY (2009)

IMDB Puanı: 7.8 Tür: Dram, Fantezi, Romantik

Yönetmen: Jaco Van Dormael

Oyuncular: Jared Leto, Sarah Polley, Diane Kruger

Trenin kalkmak üzere olduğu bir istasyonda bekleyen bir çocuk. Annesiyle mi gitmelidir yoksa babasıyla mı kalmalıdır? Bu kararsızlıktan türetilen sonsuz olasılıklar. 2092 yılında dünyada hayatta kalan son ölümlü olan 117 yaşındaki Nemo’nun hayatındaki sonsuz olasılıkların hikâyesi.

Mr.Nobody - 2009
beyin yakan filmler
Mr.Nobody – 2009

DONNIE DARKO (2001)

IMDB Puanı: 8.0 Tür: Dram, Bilim-Kurgu, Gerilim

Yönetmen: Richard Kelly

Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Jena Malone, Mary McDonnell

2000’li yılların dikkat çeken filmlerinden birisi olan Donnie Darko, 1988 yılında insan-tavşan karışımı bir yaratık tarafından dünyanın sonunun geleceği söylenerek olayların içine sürüklenen bu olayın şokunu atamayan, bu sırrın ağırlığı altında kalan ve bu tavşanın peşinden giden genç Donnie’nin öyküsü. Fantastik anlatımı ve karmaşık kurgusuyla biraz psikoloji ve biraz gerilim serpiştirilip gençlik öğeleriyle harmanlanmış bir yapım.

Donnie Darko - 2001
Donnie Darko – 2001

REAR WINDOW (1954)

IMDB Puanı: 8.5 Tür: Gizem, Gerilim

Yönetmen: Alfred Hitchcock

Oyuncular: James Stewart, Grace Kelly, Wendell Corey

Geçirdiği kaza sonucu bacağı kırılan fotoğrafçı Jeffries yaşadığı apartman dairesinde arka penceresinden komşularını izleyerek vakit geçirmektedir. Bir komşusunun karısını öldürdüğünden şüphelenir ve sevgilisi ile hemşiresinin yardımıyla olayın üstüne gider. İnsanı içine çeken, merak duygusunu canlı tutan, gerilim türünün klasiği olarak kabul edilenlerden bir Alfred Hitchcock yapımı.

Rear Window - 1954
Rear Window – 1954

FIGHT CLUB (1999)

IMDB Puanı: 8.8 Tür: Dram

Yönetmen: David Fincher

Oyuncular: Brad Pitt, Edward Norton, Meat Loaf

Uykusuzluk hastası bir sigorta memuru olan ofis çalışanı Jack ve sabun yapıp satan Tyler bir yolculukta karşılaşıp tanışırlar. Gaz patlaması sonucu evi havaya uçan Jack, Tyler’dan yardım ister. İkilinin kurdukları gizli dövüş kulübü her geçen gün büyür ve ülke çapına yayılmaya başlar. Her şeyin tüketildiği, düzene ve sisteme şiddetle karşı çıkmak için kendini tüketerek var olma savaşı veren insanların hikâyesi.  

Fight Club - 1999
Fight Club – 1999

CUBE (1997)

IMDB Puanı: 7.2 Tür: Dram, Gizem, Bilim-Kurgu

Yönetmen: Vincenzo Natali

Oyuncular: Nicole de Boer, Maurice Dean Wint, David Hewlett

Sonsuz bir labirent içine yerleştirilmiş birbirine yabancı, farklı sosyal gruplardan, farklı kişilik özelliklerinde 6 kişi. Ölümcül tuzaklarla ve farklı özellikli odalarıyla bu labirentten kurtulmak için mücadele edecek ve birbirlerini tanımaya çalışacaklardır.

Cube - 1997
Cube – 1997

THE MACHINIST (2004)

IMDB Puanı: 7.7 Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Brad Anderson

Oyuncular: Christian Bale, Jennifer Jason Leigh, Aitana Sanchez-Gijon

Trevor bir fabrikada işçi olarak çalışmakta ve bir yıldır uykusuzluk çekmektedir. Dinlenemediğinden ötürü vücudu bitik halde ve kendi akıl sağlığından şüphe etmektedir. Christian Bale’in rol için 28.5 kilo verdiği bu filmde Trevor kendini zamanla ürettiği komplo teorisinin içerisinde bulur. Bilinçaltı, suçluluk, pişmanlık konularında insan zihninin yapabileceklerine dair bir film.

The Machinist - 2004
beyin yakan filmler
The Machinist – 2004

THE TRUMAN SHOW (1998)

IMDB Puanı: 8.1 Tür: Komedi, Dram, Bilim-Kurgu

Yönetmen: Peter Weir

Oyuncular: Jim Carrey, Ed Harris, Laura Linney

Bir sigorta satıcısının, aslında tüm hayatının bir TV Show’u olduğunu keşfetmesini konu edinen bir yapım. Ütopik şekilde güzel hayat yaşan bir halk ve onlardan birisi Truman, ilerleyen günlerde gizemli anlar yaşar ve sahip olduğu hayatın gerçek olup olmadığını anlamak ister. Televizyon sektörüne yaptığı eleştiri ile sinema tarihinin en yaratıcı senaryolarından birisine sahip film.

The Truman Show - 1998
The Truman Show – 1998

OLDEUBOI (OLDBOY) (2003)

IMDB Puanı: 8.4 Tür: Aksiyon, Dram, Gizem

Yönetmen: Chan-wook Park

Oyuncular: Min-sik Choi, Ji-tae Yu, Hye-jeong Kang

Bir gün kaçırılıp 15 yıl hapiste tutulan, hiçbir açıklama yapılmayan ve eline telefon, para ve kıyafetler verilerek bir gün yine serbest bırakılan Dae-Soo intikam arayışındadır. Kendisini kaçıranların intikamı peşinde olan Dae-Soo onların daha büyük bir planı olduğunu fark eder.

Oldboy - 2003
Oldboy – 2003

MAGNOLIA (1999)

IMDB Puanı: 8.0 Tür: Dram

Yönetmen: Paul Thomas Anderson

Oyuncular: Tom Cruise, Jason Robards, Julianne Moore

Karşılaştığı bir ceset sonrası olayı çözmeye çalışan polis memuru Jim bambaşka bir maceraya atılır. Birbirinden bağımsız insanların trajik hayat hikâyelerinin bir noktada buluştuğu konformizmin ve popülizmin eleştirildiği hayatın ve duyguların dibine inmeyi başarabilen bir film.

Magnolia - 1999
Magnolia – 1999

INCEPTION (2010)

IMDB Puanı: 8.8 Tür: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Yönetmen: Christopher Nolan

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page

Uzmanlığı, rüya anında bilinçaltının derinliklerinden değerli sırları çekip almak ve çalmak olan Cobb bu yeteneği ile kurumsal dünyanın aranan oyuncusu olmuştur. Bu sebepten uluslararası bir kaçak olan Cobb’a bu durumdan kurtulması için bir fırsat verilir. Yeni görevi fikirleri çalmak değil yerleştirmek olacaktır.

Inception - 2010
beyin yakan filmler
Inception – 2010

MEMENTO (2000)

IMDB Puanı: 8.4 Tür: Gizem, Gerilim

Yönetmen: Christopher Nolan

Oyuncular: Guy Pearce, Carrie-Anne Moss, Joe Pantoliano

Kısa vadeli hafıza kaybı yaşayan bir adam karısının katilinin izini sürmeye çalışmaktadır. Leonard’ın bu hafıza sorunu bazen 15 dk. önce bile nereye gittiğini nerede olduğunu bilmemesine sebep olmaktadır. Dağınık kronolojili, bulmaca gibi yapıya sahip özgün bir film.

Memento - 2000
Memento – 2000

21 GRAMS (2003)

IMDB Puanı: 7.7 Tür: Suç, Dram, Gerilim

Yönetmen: Alejandro G. Inarritu

Oyuncular: Sean Penn, Benicio Del Toro, Naomi Watts

Acayip bir kaza, kritik derecede hasta bir matematikçiyi, yas tutan bir anneyi ve yeniden doğmuş sabıkalıları bir araya getiriyor. Rastlantıları, sevgi, sadakat, cesaret, tutku gibi duygularla harmanlayan adı “şans” olan olgunun hayatları geri döndürülemez şekilde nasıl değiştirebildiğine dair, geçmiş şimdiki ve gelecek zamanın birbiri içine karıştığı bir film.

21 Grams - 2003 
Film önerileri, film önerisi, tavsiye filmler, film listesi, film listeleri, ilginç konulu filmler, enteresan konulu filmler, beyin yakan filmler, zeka filmleri
21 Grams – 2003

VERTIGO (1958)

IMDB Puanı: 8.3 Tür: Gizem, Romantik, Gerilim

Yönetmen: Alfred Hitchcock

Oyuncular: James Stewart, Kim Novak, Barbara Bel Geddes

Bir suçluyu kovalarken çatıdan düşen ortağını kurtaramamış olan Ferguson’da yükseklik korkusu gelişir. Vertigo hastalığına dönüşen bu korku sebebiyle dedektifliği bırakıp emekli olur. Eski bir arkadaşı onu ruhsal sağlığından şüphe ettiği karısını izlemesi için tutar.

Vertigo - 1958 
Film önerileri, film önerisi, tavsiye filmler, film listesi, film listeleri, ilginç konulu filmler, enteresan konulu filmler, beyin yakan filmler, zeka filmleri, film öneri 2019 2020 ekşi öneri tavsiye blog
Vertigo – 1958

1408 (2007)

IMDB Puanı: 6.8 Tür: Fantezi, Korku, Gizem

Yönetmen: Mikael Hafstrom

Oyuncular: John Cusack, Samuel L. Jackson, Mary McCormack

Stephan King’in yazarı olduğu kısa hikâyeden uyarlanan bu filmde, doğaüstü olaylarla, paranormal aktivitelerle ilgili yazılar yazan Mike, Dolphin Otel 1408 numarada gizemli olaylar yaşandığını fark eder. Otel yöneticisinin de dahil olmasıyla ürkütücü şeyler yaşanır.

1408 - 2007
beyin yakan filmler 
Film önerileri, film önerisi, tavsiye filmler, film listesi, film listeleri, ilginç konulu filmler, enteresan konulu filmler, beyin yakan filmler, zeka filmleri
1408 – 2007

LUCY (2014)

IMDB Puanı: 6.4 Tür: Aksiyon, Bilim-Kurgu, Gerilim

Yönetmen: Luc Besson

Oyuncular: Scarlett Johansson, Morgan Freeman, Min-sik Choi

Sıradan bir genç kadın olan Lucy kazara kendisini azılı uyuşturucu şebekelerinin eline düşmüş şekilde bulur ve kurye olması için vücuduna yerleştirilen uyuşturucunun bir şekilde vücuduna nüfuz edip kanına karışması ile insanüstü yeteneklere sahip olur. Artık telekineziye, akıl okumaya veya acıyı hissetmeme gibi güçlere sahiptir. Olayların ve aksiyonun yanı sıra felsefi görüşlerin sorularını da sordurarak, izleyicilere yaşam amacını sorgulatan bir film.

Lucy - 2014
Lucy – 2014

THE PRESTIGE (2006)

IMDB Puanı: 8.5 Tür: Dram, Gizem, Bilim-Kurgu

Yönetmen: Christopher Nolan

Oyuncular: Christian Bale, Hugh Jackman, Scarlett Johansson

Birbirlerini alt etmeye çalışan iki sahne sihirbazının birinin eşinin ölümü ile ilgili olarak diğerini suçlamasıyla birbirlerine düşman olurlar. Zamanla ikisi de ünlü olur ve birbirlerini sabote etmeye kalkarlar. Alfred hile yaptığında Robert bu sırrı çözmeyi bir takıntı haline getirir ve olaylar gelişir. Fedakârlık ve azmin çatışmasını ortaya koyan, zekâ dolu senaryosuyla heyecan ve merak duygusunu ateşleyen bir film.

The Prestige - 2006
The Prestige – 2006

A BEAUTIFUL MIND (2001)

IMDB Puanı: 8.2 Tür: Biyografi, Dram

Yönetmen: Ron Howard

Oyuncular: Russell Crowe, Ed Harris, Jennifer Connelly

Nobel ödüllü ünlü matematikçi John Nash geliştirdiği kuramla matematik dünyasında ünlenir, filmin başlarında başarılı bir matematikçi varken sonlara doğru hayatı başka bir hal almakta. Asosyal hayatı, şizofreni ve gerçek hayat arasında gidip gelen yaşamı filmin konusunu oluşturuyor.

A Beautiful Mind - 2001
A Beautiful Mind – 2001

THE THIRTEENTH FLOOR (1999)

IMDB Puanı: 7.1 Tür: Gizem, Bilim-Kurgu, Gerilim

Yönetmen: Josef Rusnak

Oyuncular: Craig Bierko, Gretchen Mol, Armin Mueller-Stahl

Douglas ve Whitney 13. Kattaki ofislerinde sanal gerçeklik simülasyonu geliştiren iki arkadaştır. Douglas bu simülatör ile 1930’ların Los Angeles’ına gider ama gerçek hayata döndüğünde şirketin kurucusu Fuller öldürülmüştür ve Douglas da esas şüphelidir. Seneryo içindeki senaryolarıyla iyi düşünülmüş bir film.  “Simulacra and Simulation” adlı eseri temel alan bu yapım varlığın anlamı üzerine izleyenleri düşündürecektir.

The Thirteenth Floor - 1999
The Thirteenth Floor – 1999

BEING JOHN MALKOVICH (1999)

IMDB Puanı: 7.7 Tür: Komedi, Dram, Fantezi

Yönetmen: Spike Jonze

Oyuncular: John Cusack, Cameron Diaz, Catherine Keener

Bir kuklacı olan Craig yeni başladığı işinde gizli bir kapı bulur. Bu kapı resmen film yıldızı John Malkovich’in beynine açılmaktadır. Farkındalığın en güçlü işkence olduğunu, farkında olmayanların mutlu olduğunu belirten, bilinç korkunç bir lanettir; düşünürsün, hissedersin, acı çekersin mesajını veren bir film.

Being John Malkovich - 1999
Being John Malkovich – 1999

THE MAN FROM EARTH (2007)

IMDB Puanı: 7.9 Tür: Dram, Fantezi, Bilim-Kurgu

Yönetmen: Richard Schenkman

Oyuncular: David Lee Smith, Tony Todd, John Billingsley

Üniversitedeki tarih profesörlüğü görevinden ayrılıp taşınma kararı alan John’un arkadaşları taşınmasının altındaki nedeni merak eder ve John’un iddiasına göre 14000 yıldır dünyada olduğu ve ölümsüz olduğu gerçeği sorgulanacaktır. Dinlerin doğasını ele alan, tek bir mekânda özel efekte gerek duyulmadan çekilmiş, insanların gelişen toplumsal reflekslerine değinen bir yapım.

The Man From Earth - 2007
beyin yakan filmler 
Film önerileri, film önerisi, tavsiye filmler, film listesi, film listeleri, ilginç konulu filmler, enteresan konulu filmler, beyin yakan filmler, zeka filmleri
The Man From Earth – 2007

LA HABITACION DE FERMAT (FERMAT’S ROOM) (2007)

IMDB Puanı: 6.7 Tür: Gizem, Gerilim

Yönetmen: Luis Piedrahita, Rodrigo Sopena

Oyuncular: Alejo Sauras, Elena Ballesteros, Lluis Homar

Birbirini tanımayan 4 matematikçi bir bulmacayı çözmek için davet edilirler. Mekanik olarak daralan bir odaya kapatılan matematikçiler kendilerine yöneltilen sorulara doğru cevabı bulamazlarsa bu oda bir ölüm tuzağına dönüşecektir. Kendilerinin orada olma sebeplerini ve aralarındaki bağlantıyı çözmeden oradan kurtulma şansları yoktur.

Fermat's Room - 2007
Fermat’s Room – 2007

THE GAME (1997)

IMDB Puanı: 7.8 Tür: Dram, Gizem, Gerilim

Yönetmen: David Fincher

Oyuncular: Michael Douglas, Deborah Kara Unger, Sean Penn

Varlıklı bir banker, katıldığı gizemli bir oyunda gerçeği ve oyunu ayırt edemeyecek hale gelir ve hayatı alt üst olur. Hayatta bir sonraki adımın ne olduğunu düşünmemiz gerektiğini bizlere hatırlatan, David Fincher’ın içinizde duygu gökkuşağı oluşturan filmi.

The Game - 1997
The Game – 1997

SHUTTER ISLAND (2010)

IMDB Puanı: 8.1 Tür: Gizem, Gerilim

Yönetmen: Martin Scorsese

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Emily Mortimer, Mark Ruffalo

Dennis Lehane romanından uyarlanan filmde, Teddy ve Chuck isimli iki polis memurunun ortadan kaybolan Rachel isimli bir akıl hastasının ardından, Shutter Adası’nda bulunan Ashecliffe Hastanesi’ne soruşturma amacıyla gitmesi ve gelişen esrarengiz olaylar. Geçen zamanla birlikte rüya ile gerçek arasındaki sınır zorlanacaktır. Ters köşe eden senaryosu, insan psikolojisinin derinliklerine inmesi, seyirciyi akli dengesi bozuk bir kişilik konumuna sokması ile mutlaka izlenmesi gereken Scorsese filmlerinden.

Shutter Island - 2010 
Film önerileri, film önerisi, tavsiye filmler, film listesi, film listeleri, ilginç konulu filmler, enteresan konulu filmler, beyin yakan filmler, zeka filmleri
Shutter Island – 2010

A CLOCKWORK ORANGE (1971)

IMDB Puanı: 8.3 Tür: Suç, Dram, Bilim-Kurgu

Yönetmen: Stanley Kubrick

Oyuncular: Malcolm McDowell, Patrick Magee, Michael Bates

Şiddet bağımlısı gençlerden oluşan çetenin, çevrelerine verdiği kokuyu işlemektedir. Anthony Burgess’in aynı isimdeki romanından uyarlanan yapımda çetenin lideri Alex hapse atılmak yerine, bir şiddet deneyinde kobay olarak kullanılır. Bu deney insan ve şiddet arasındaki ilişkiyi ortaya koymasının yanı sıra deneyin kendisi de insanın doğasına aykırıdır. Kubrick’in bir kişiyi örnek alan toplumun ne hale geldiğini anlatan, psikolojik ve sosyolojik öğeleri barındıran filmi.

A Clockwork Orange - 1971
A Clockwork Orange – 1971

SOURCE CODE (2011)

IMDB Puanı: 7.5 Tür: Aksiyon, Dram, Gizem

Yönetmen: Duncan Jones

Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Michelle Monaghan, Vera Farmiga

Bir asker başka birinin bedeninde uyanır, deneysel bir hükümet programı içerisinde olduğunu ve 8 dakika içinde bir banliyö treninin bombacısını bulmak zorunda olduğunu keşfeder. Yaşam şifresi adı verilen bu görevde Colter paralel evrende yolcu Sean’ın yerine geçebilmektedir. Film aynı mekânda defalarca aynı sahnelerin izlenmesine rağmen yine de göze batmayan bir yapıya sahip.

Source Code - 2011
Source Code – 2011

GONE GIRL (2014)

IMDB Puanı: 8.1 Tür: Dram, Gizem, Gerilim

Yönetmen: David Fincher

Oyuncular: Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris

Kitaptan uyarlanan bu filmde evliliklerinin 5. Yıldönümüne hazırlanan Nick ve Amy, Amy’nin ortadan kaybolmasıyla polisin dikkati Nick üzerine kayar. Nick ise bu şüphelere karşın karısına ne olduğunu bilmemektedir.

Gone Girl - 2014
beyin yakan filmler
Gone Girl – 2014

SPLIT (2016)

IMDB Puanı: 7.3 Tür: Korku, Gerilim

Yönetmen: M. Night Shyamalan

Oyuncular: James McAvoy, Anya Taylor-Joy, Haley Lu Richardson

Üç kız, 23 farklı kişiliğe sahip bir adam tarafından kaçırılır. 24. korkunç kişiliğin ortaya çıkmasından önce hapsedildikleri bodrumdan kaçmayı başarmalıdırlar.

Split - 2016 
Film önerileri, film önerisi, tavsiye filmler, film listesi, film listeleri, ilginç konulu filmler, enteresan konulu filmler, beyin yakan filmler, zeka filmleri, aksiyon, dram, blog, ekşi, 2019, 2020
Split – 2016

Beyin Yakan Filmler yazımızdan hoşlandıysanız,

Yol FilmleriGerçek Hayat Filmleri , Dünya Sinemasından Seçmeler 1 yazılarımız da ilginizi çekebilir!!

IMDB‘nin sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

One Response

  1. Noname Ekim 19, 2019 Reply

Yorum Yazın