Marka Logo Anlamları – Logolardaki Gizli İfadeler

Marka logo anlamları, logoların gizli ifadeleri, marka logolarının sırları, dünyaca ünlü marka logo ve anlamları, logolardaki gizli mesajlar

LOGOLARDAKİ SAKLI ANLAMLAR

FEDEX

Kargo firması FedEx’in logosu belki de dünya da en çok bilinen “gizli görsele” sahip logolardan. Eğer hala fark edemediyseniz logodaki E ve X harflerine yakından bakarak, iki harfin arasında boşluğun oluşturduğu sağ ok simgesini görebilirsiniz.

Pek çok ödül kazanan bu logonun tasarımcısı Lindon Leader yaptığı açıklamada logo için; “Ok ileri yönü, hızı ve hassasiyeti ifade etmekte ve eğer gizli kalırsa o an bir sürpriz unsuru olmaktadır.” Diye belirtmişti.

fedex logosu anlamı, fedex ok işareti, logoların gizli sırları, logo tasarımları, ödüllü logolar, ödüllü tasarım logo çalışmaları
FedEx Logosu

BEATS

Beats by Drelogosu oldukça basit. Daire içerisine alınmış bir “b” harfi ancak daire yalnızca bir daire değil aslında bir insan kafasını temsil ediyor ve b harfi de markanın kulaklıklarını. Bu ifade şekli markaya kişisel bir unsur ekleyerek, müşterinin kulaklıkta kendisini görmesini sağlıyor.

beats by dre logo anlamı, kulaklık beats logo gizli ifade, logo çalışmaları
Beats by Dre Logosu

AMAZON

Amazon logosundaki ok işareti oldukça özel bir şekilde yerleştirilmiş. Dikkatlice bakıldığında A harfini Z harfine bağladığı görülmektedir. Bu a’dan z’ye her şeyin bu web sitesinde bulunabileceği algısı vermekte ayrıca ok işareti gülen surat ifadesi oluşturmaktadır.

Marka logo anlamları, logoların gizli ifadeleri, marka logolarının sırları, dünyaca ünlü marka logo ve anlamları, logolardaki gizli mesajlar
Amazon Logosu

PINTEREST

Mantar panolar ve raptiyeler. Pinterest, ismini sevilen şeyleri panoya sabitleme fikrinden almıştır. P harfi elbette markanın ilk harfi olsa da çizilme şekli itibarıyla bir raptiyeyi andırmaktadır.

Pinterest Logosu

DOMINO’S PIZZA

Domino’s Pizza açıldığında, kurucuları pizza zincirinin bu denli büyüyeceğini beklemiyorlardı. Bu sebeple her yeni şube açıldığında dominodaki noktalara bir yenisini eklemeyi düşündüler. Ancak şirket böyle bir şey yapamayacak kadar hızlı büyüyünce logodaki üç nokta üç orijinal lokasyonu temsil eder şekilde kaldı.

dominos pizza logosu anlamı, dominos pizzanın logo hikayesi, logo çalışmaları, logo tasarım, logo nasıl tasarlanır
Domino’s Pizza Logosu

TOSTİTOS

Tortilla cips ve sos üreticisi Tostitos’un logosu bir kez fark edildikten sonra bir daha fark etmemenin imkansız olduğu türden bir logo. Başlangıçta sadece markanın adı gibi görünen logoda T ve İ harfleri, salsa sosu kasesine tortilla cipsi batıran iki kişiyi oluşturmakta.

Tostitos Logosu

LE TOUR DE FRANCE

Tour de France’in logosu iki gizli mesajı barındırmaktadır. Bu mesajlardan ilki ‘r’ harfinde gizli olan bisikletçi, ikincisi ise bisikletin tekerleği gibi görünen ancak güneşi temsil eden sarı dairedir. Bu da yarış olaylarının sadece gündüz gerçekleştiğini göstermektedir.

Fransa Bisiklet Turu Logosu

CARREFOUR

Bu Fransız süpermarketin adı ‘kavşak’ anlamına geldiğinden logoda bulunan zıt yönlü ok işaretleri normaldir ve dikkatli bakılırsa bu ok işaretleri arasındaki C harfi görülebilmektedir.

Carrefour Logosu

SONY VAIO

Sony Vaio ya da bilinen diğer adıyla ‘Visual Audio Intelligent Organizer’. Vaio logosu ürünlerinde hem analog hem de dijital teknolojilerin birleşimini ifade eder. Va harflerinin çizimi analog sinyal dalgası şeklinde olup io harfleri ise dijital bir sinyali oluşturan 1 ve 0’ları temsil etmektedir.

sony vaio logosu, analog digital, logonun gizli sırları, logo saklı ifadeler
Vaio Logosu

TOBLERONE

Toblerone’un kurulduğu şehir İsviçre Bern, genellikle Ayılar Şehri olarak anılır. Bu nedenle, şirket logosunu oluşturduğunda, Matterhorn Dağı‘nın negatif alanında bir ayının ana hatlarını gizlemeye karar verdi. Dağın içine gizlenmiş bir ayı, çikolatada bulunan eşsiz bal aromasını ve çikolatanın “Ayılar Şehri” nde yapıldığını simgeliyor.

toblerone çikolata logosu, isviçre, bern, ayı, arma, logo tasarımı, gizli simgeler
Toblerone Logosu

HOPE FOR AFRICAN CHILDREN INITIATIVE

Afrika topluluklarını desteklemek, HACI’nin sahip olduğu misyonun temelidir. Bu amaç kuruluşun canlı logosuna açıkça yansıtılmış şekildedir. Afrikalı Çocuklar için Umut Girişimi’nin altın sarısı ve turuncu logosu, iki resim oluşturmak için benzersiz bir şekilde negatif alanı kullanıyor: Afrika kıtası ve annesine bakan bir çocuk.

Marka logo anlamları, logoların gizli ifadeleri, marka logolarının sırları, dünyaca ünlü marka logo ve anlamları, logolardaki gizli mesajlar
Afrikalı Çocuklar İçin Umut Girişimi Logosu

FORMULA 1

Formula 1, yarış sporunun temel değerlerini alıp logosuna uygulayan başka bir organizasyondur. Kırmızı renk tutku ve enerjiyi temsil etmekte iken, siyah renk ise gücü ve kararlılığı temsil eder. F1 logosu, kırmızı yarış şeritlerine sahip siyah bir “F” den daha fazlasıdır; bu iki ana odak noktası arasındaki boşluk 1 sayısını oluşturmaktadır.

Formula 1 Logosu

LG

Çoğu insan, LG‘nin göz kırpan yüz logosunu neredeyse anında tanıyabilir. Bununla birlikte, logoya dikkatli bir şekilde bakılırsa, şirketin ikonik göz kırpan yüzünün aslında bir L (burnu oluşturan) ve bir G‘den (yüzün şeklini oluşturan) meydana geldiği fark edilir. Kimileri ise bunun değiştirilmiş bir Pacman’e benzediğini iddia eder.

LG Logosu

BRONX HAYVANAT BAHÇESİ

New York’un bir bölgesi olan Bronx’ta yer alan Bronx Hayvanat Bahçesi, kuzey Amerika’nın en büyük hayvanat bahçesi ve dünyanın en büyük metropol hayvanat bahçelerinden birisidir. Kuşların ve iki zürafanın bulunduğu bu logoda zürafaların bacakları arasında New York silüeti görülmektedir.

marka logolarının hikayeleri, logoların çizilmesi, logo konuları, logo tasarımı tasarlama, markaların logolarının anlamları
Bronx Hayvanat Bahçesi Logosu

CONTINENTAL

Continental Lastikeleri logosunda ‘C’ ve ‘o’ harfleri arasına gizlenen bir lastikten başkası değildir.

continental logo anlamı, logo renkleri, logo tasarımları, logoların hikayesi
Continental Logosu

TOYOTA

1990 senesinde Toyota, Amerikan araçlarında üst üste gelen üç elips logosunu piyasaya sürdü. Bu elipsler için; “müşterilerimizin kalplerinin ve Toyota ürünlerinin kalbinin birleşimini simgeliyor. Arka plan alanı Toyota’nın teknolojik gelişimini ve önündeki sınırsız fırsatları temsil ediyor.” Diye ifade edildi.

Üst üste binen ovallere daha da yakından bakılırsa, “Toyota” kelimesinin yazıldığını görülebilir.

toyota logosu anlamı, logo tasarımı, logolardaki gizli ifadeler anlamlar, logo sırları
Toyota Logosu

Renklerin Anlamları – Renklerin Etkileri

Çizgi Filmlerin Çocuklar Üzerindeki Etkileri

içeriklerimiz de ilginizi çekebilir.

Yorum Yazın