LOKAL MULTIPLAYER ANDROID VE IOS OYUNLARI

lokal multiplayer oyun tavsiyeleri, Android oyun önerileri, iOS oyun tavsiyeleri, android ve ios multiplayer oyunlar, çoklu oyunculu Wi-Fi Bluetooth oyunlar

Multiplayer Android&iOS Oyunları
Multiplayer Android&iOS Oyunları

Çevrimiçi (online) çok-oyunculu (multiplayer) oyunlar modern mobil oyunlar içinde oldukça yaygın. Dünyanın her yerinden herkese karşı oynanabilirler. Peki, internete bağlı değilseniz veya gerçek arkadaşlarınızla oyun oynamak istiyorsanız?

Arkadaşlarınızla aynı ortamda multiplayer oynayabileceğiniz oyunlar bu yazımızda.

ASPHALT 8

Asphalt 8

Asphalt oyunları Android ve iOS ortamı için önde gelen yarış oyunlarındandır. Asphalt 8 ise özel bir yerel çok-oyuncu moduyla sunulmuş. Tek bir oturumda 8 oyuncuya kadar yarışma fırsatı.

Herkesin aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğu (internet bağlantısı gerekmez, hotspot kurulabilir) şekilde kullanılabilir.

Bağlantı sağlandığında oyun başlatılır ve “More Racing Options” > “Local WiFi” > “Create Room/Join Room” menüsünden oyun kurulur. Yarış tipi ve eleme yöntemi de seçilebilir. Herkes giriş yaptığında Başlat/Launch butonuyla yarış başlar.

İndirme: Android iOS 

MINI MILITIA – DOODLE ARMY 2

Mini Militia – Doodle Army 2

8 oyuncuya kadar bağlanılabilen bu oyun da Bluetooth yerine lokal WiFi ağından oynanabiliyor.

Seçilebilecek oldukça geniş açık-dünya haritalarında tekli ya da takımlar halinde oynamak mümkün. Kontrol ettiğiniz karakter ile rakiplerinizi vurarak sona kalmayı başarmalısınız.

İndirme: AndroidiOS

DUAL!

Dual!

Dual multiplayer (çoklu-oyuncu) oyun tarzına değişik bir bakış açısı getiriyor. Oyunu oynayacak iki oyuncunun ekranı birbirine yakın tutuluyor ve oyun alanı ikiye bölünmüş oluyor. Böylelikle bir ekrandan diğerine atış yapma imkânı doğuyor.

İndirme: AndroidiOS

NBA Jam

NBA Jam

Retro bir tasarımla gelen bu oyun, lokal multiplayer modunda WiFi veya Bluetooth üzerinden oynanabilir. Oyun her NBA takımının özelliklerine sahip ve ayrıca istenirse Android TV üzerine de aktarılabiliyor.

İndirme: AndroidiOS

SEA BATTLE 2

Sea Battle 2

Sea Battle 2 bilinen amiral battı oyunlarına modern bir bakış açısı ekliyor ve çocukların not defteri üzerinde oynadığı oyunları andıran grafiklerle geliyor.

Rakibinizin filosunu batırana kadar oyun devam ediyor, sizden istenen rakip gemilerin yerleşiminin nerede olduğunu tahmin etmek.

İndirme: AndroidiOS

BADMINTON LEAGUE

Badmiton League

Kolay kontrollere sahip bu oyunda, kontrollere birkaç oyun sonrası hemen alışılıyor. Online olarak turnuvalara katılabilmenin yanı sıra yerel olarak da bire bir maçlar yapılabilir.

İndirme: Android iOS

SPECIAL FORCES GROUP

Special Forces Group

Bir bakıma Counter-Strike oyununun mobil versiyonu olarak düşünülebilir. Farklı oyun modları, haritaları, silahları, bombaları, silahlar için skinleri ve daha fazlasını sunan bir oyun.

Single-player (tekil oyuncu) olarak botlara karşı oynanabileceği gibi yerel bir ağda arkadaşlarla da oynanabilir.

İndirme: AndroidiOS

POCKET TANKS

Pocket Tanks

Pocket Tanks oyunu uzun zamandır bire bir strateji oyunlarından biri olarak oynanmakta. Oyunda görev oldukça basit; merminizin hızını ve açısını doğru şekilde ayarlayıp rakibinizi vurmak.

Rakibinize karşı kullanabileceğiniz oldukça çeşitli silah ve mühimmatlar bulunmakta. Lokal bir Wi-Fi hospot kurularak kolayca oynanabilir.

İndirme: AndroidiOS

Yorum Yazın